vizesizgezi.com

Amerikan Samoası seyahat rehberi

Amerikan SamoasıAmerikan Samoası

❓ Vize verisi yok✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Amerikan Samoası (İng: American Samoa), Avustralya kıtasının Polinezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 200 km²dir ve %85,7 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 45 bindir. %87,2 şehirlerde, %12,8 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Amerikan Samoası vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Amerikan Samoası için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Samoa Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

ABD Doları [1 USD = 18,82 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 52,7 bin turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması27 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.