vizesizgezi.com

Antigua ve Barbuda seyahat rehberi

Antigua ve BarbudaAntigua ve Barbuda

✔️ Vizesiz

Hakkında

Antigua ve Barbuda (İng: Antigua and Barbuda), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 440 km²dir ve %18,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2023 yılı itibari ile 94 bindir. %24,3 şehirlerde, %75,7 ise kırsalda yaşamaktadır.
Antigua ve Barbuda; Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki bağımsız bir ada ülkesi. Ülkeye adını veren iki büyük ada ve çeşitli adacıklardan meydana gelir. Başkenti, Antigua adasındaki St. John's'tur. Resmi dili İngilizce’dir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Antigua ve Barbuda seyahatlerinde (maksimum 180 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Antigua ve Barbuda için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Doğu Karayip Doları [1 XCD = 11,536 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 971 milyon dolar ile %84,3 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 44.08 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Sabit Internet (1.52 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Temmuz, Ağustos ve Eylül) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması25 °C 🔥
Yaz ortalaması27 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması25 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.