vizesizgezi.com

Bahamalar seyahat rehberi

BahamalarBahamalar

✔️ Vizesiz✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Bahamalar (İng: Bahamas), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 10 bin km²dir ve %50,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 397 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Bahamalar seyahatlerinde (maksimum 240 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 17.9 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Bahamalar için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Bahama Doları [1 BSD = 18,47 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 7,3 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 3,6 milyar dolar ile %70,2 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 41.64 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Sabit Internet (1.9 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 25 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama25 °C ☀️
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması24 °C ☀️
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması21 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 10,8 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %10 artışla, 27 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %2,9 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.