vizesizgezi.com

Bermuda seyahat rehberi

BermudaBermuda

❓ Vize verisi yok✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Bermuda Kuzey Amerika kıtasının Kuzey amerika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 54 km²dir ve %18,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 64 bindir. %100 şehirlerde, %0 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Bermuda vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Bermuda için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Bermuda Doları [1 BMD = 18,819 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 805 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 601 milyon dolar ile %37,7 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 21 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise 🌤️ 17 °C ve ılık. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🌤️ 18 °C ve ılık.
Yıllık ortalama21 °C ☀️
3 aylık ortalama17 °C 🌤️
Bahar ortalaması19 °C ☀️
Yaz ortalaması25 °C 🔥
Sonbahar ortalaması23 °C ☀️
Kış ortalaması18 °C 🌤️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 7,8 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %6,8 artışla, 122 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.