vizesizgezi.com

Birleşik Arap Emirlikleri seyahat rehberi

Birleşik Arap EmirlikleriBirleşik Arap Emirlikleri

🖥️ E-vize✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri (İng: United Arab Emirates), Asya kıtasının Batı Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 71 bin km²dir ve %4,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 9,4 milyondur. %87,3 şehirlerde, %12,7 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri seyahat öncesinde elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 14.2 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Birleşik Arap Emirlikleri için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi [1 AED = 5,125 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %45.44218779] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 4,9 bin bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 21,6 milyon turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 153.09 Mbps ile 🚀çok hızlı. Sabit internet, 206.12 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Mobil & Wifi (9.03 / 10)

Sabit Internet (9.13 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise ☀️ 23 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 19 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama23 °C ☀️
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması33 °C 🔥
Sonbahar ortalaması28 °C 🔥
Kış ortalaması19 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2020 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 388 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-6,3 düşüşle, 42 bin dolardır. 2020 yılında tüketici enflasyonu %-2,1 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 2 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.