vizesizgezi.com

Brunei seyahat rehberi

BruneiBrunei

✔️ Vizesiz❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Brunei Asya kıtasının Güneydoğu Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 5,3 bin km²dir ve %72,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 445 bindir. %78,6 şehirlerde, %21,4 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Brunei seyahatlerinde (maksimum 30 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Brunei için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Malayca konuşulur.

💵 Para birimleri

Brunei Doları [1 BND = 14,297 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 333 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 190 milyon dolar ile %2,7 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 98.25 Mbps ile hızlı. Sabit internet, 46.48 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Mobil & Wifi (5.8 / 10)

Sabit Internet (2.06 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması26 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 14 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-4,3 düşüşle, 30 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %1,7 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.