vizesizgezi.com

Curaçao seyahat rehberi

CuraçaoCuraçao

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Curaçao (İng: Curacao), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 444 km²dir ve %0,2 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 150 bindir. %89 şehirlerde, %11 ise kırsalda yaşamaktadır.
Curaçao (Felemenkçe: Curaçao; Papiamento: Kòrsou), Karayip Denizi'nin güneyinde ve Venezuela'nın kuzeyinde yer alan bir ada. Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biridir. Başkenti Willemstad şehridir. Yüzölçümü 444 km2 (171 sq mi) olan adanın nüfusu 150.000'den fazladır.

10 Ekim 2010'dan önce Hollanda Antilleri'nin bir parçasıydı.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Curaçao vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Malasef Curaçao için belirlediğimiz etiket bulunmamaktadır.

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Hollandaca, Pencapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Hollanda Antilleri Guldeni [1 ANG = 17,396 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1,3 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 706 milyon dolar ile %39,8 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Malasef hava durumu hakkında elimizde veri yok.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.