vizesizgezi.com

Dominika seyahat rehberi

DominikaDominika

✔️ Vizesiz

Hakkında

Dominika (İng: Dominica), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 750 km²dir ve %63,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 72 bindir. %71,4 şehirlerde, %28,6 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Dominika seyahatlerinde (maksimum 21 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Dominika için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Doğu Karayip Doları [1 XCD = 7,035 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 322 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 111 milyon dolar ile %68,5 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 79.7 Mbps ile hızlı.

Sabit Internet (3.36 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 22 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise ☀️ 22 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ☀️ 22 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama22 °C ☀️
3 aylık ortalama22 °C ☀️
Bahar ortalaması22 °C ☀️
Yaz ortalaması23 °C ☀️
Sonbahar ortalaması23 °C ☀️
Kış ortalaması21 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.