vizesizgezi.com

Ekvator Ginesi seyahat rehberi

Ekvator GinesiEkvator Ginesi

✔️ Vizesiz❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Ekvator Ginesi (İng: Equatorial Guinea), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 28 bin km²dir ve %87,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 1,6 milyondur. %73,6 şehirlerde, %26,4 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Ekvator Ginesi seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Ekvator Ginesi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İspanyolca, Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

CFA Frangı BEAC [1 XAF = 0,031 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Ekvator Ginesi hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 5.21 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.24 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 25 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise 🔥 25 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 25 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama25 °C ☀️
3 aylık ortalama25 °C 🔥
Bahar ortalaması25 °C 🔥
Yaz ortalaması24 °C ☀️
Sonbahar ortalaması24 °C ☀️
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 8,4 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-5,9 düşüşle, 5,2 bin dolardır. 2020 yılında tüketici enflasyonu %4,8 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.