vizesizgezi.com

Eritre seyahat rehberi

EritreEritre

📝 Vize başvurusu gerekli❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Eritre (İng: Eritrea), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 121 bin km²dir ve %8,7 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 3,6 milyondur. %42 şehirlerde, %58 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Eritre seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Eritre için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça, İngilizce, Tigrinya konuşulur.

💵 Para birimleri

Eritre Nakfası [1 ERN = 1,255 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2016 yılında 142 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 48 milyon dolar ile %36,8 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise 🔥 25 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 23 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama25 °C 🔥
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması29 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2011 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,9 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %5,7 artışla, 610 dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.