vizesizgezi.com

Esvatini seyahat rehberi

EsvatiniEsvatini

✔️ Vizesiz❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Esvatini (İng: Swaziland), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 17 bin km²dir ve %28,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 1,2 milyondur. %24,4 şehirlerde, %75,6 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Esvatini seyahatlerinde (maksimum 30 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Esvatini için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Sisvati konuşulur.

💵 Para birimleri

Svaziland Lilangenisi [1 SZL = 1,101 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2016 yılında 947 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 13,2 milyon dolar ile %0,7 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 5.16 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.23 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 20 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise ☀️ 22 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 23 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama20 °C ☀️
3 aylık ortalama22 °C ☀️
Bahar ortalaması20 °C ☀️
Yaz ortalaması16 °C 🌤️
Sonbahar ortalaması20 °C ☀️
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 4,4 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %9,6 artışla, 3,7 bin dolardır. 2019 yılında tüketici enflasyonu %2,6 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.