vizesizgezi.com

Fiji seyahat rehberi

FijiFiji

📝 Vize başvurusu gerekli

Hakkında

Fiji Avustralya kıtasının Melanezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 18 bin km²dir ve %62,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2023 yılı itibari ile 936 bindir. %58,7 şehirlerde, %41,3 ise kırsalda yaşamaktadır.
Fiji ya da resmî adıyla Fiji Cumhuriyeti (Fijice: Matanitu Tugalala o Viti, Fiji Hindi: फ़िजी गणराज्य), Okyanusya'da bulunan bir ada ülkesidir. Pasifik okyanusunun güneyinde bulunan bir dizi adadan oluşan ülke, 215'i ıssız olmak üzere toplam 322 adadan ve 522 adacıktan oluşur. İki büyük ada, Viti Levu ve Vanua Levu, yerleşimin %87'sini oluşturur.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Fiji seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Fiji için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Fiji Dili, Hintçe, Urduca konuşulur.

💵 Para birimleri

Fiji Doları [1 FJD = 13,764 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 969 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 1,3 milyar dolar ile %50,9 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 23.97 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet, 19.11 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.73 / 10)

Sabit Internet (0.66 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 24 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Temmuz, Ağustos ve Eylül) ortalaması ise ☀️ 23 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise ☀️ 23 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama24 °C ☀️
3 aylık ortalama23 °C ☀️
Bahar ortalaması25 °C 🔥
Yaz ortalaması23 °C ☀️
Sonbahar ortalaması24 °C ☀️
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.