vizesizgezi.com

Fransız Polinezyası seyahat rehberi

Fransız PolinezyasıFransız Polinezyası

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Fransız Polinezyası (İng: French Polynesia), Avustralya kıtasının Polinezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 3,5 bin km²dir ve %43,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 306 bindir. %62,2 şehirlerde, %37,8 ise kırsalda yaşamaktadır.
Fransız Polinezyası (Fransızca: Polynésie française), Polinezya ada öbeğinde, Büyük Okyanus'ta bulunan ve Fransa'ya bağlı bir Fransa Denizaşırı Bölgeler Topluluğu üyesi bölge. Adanın başkenti Papeete'dir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Fransız Polinezyası vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Fransız Polinezyası için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

CFP Frangı [1 XPF = 0,283 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 300 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 782 milyon dolar ile %65,1 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 25 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Haziran, Temmuz ve Ağustos) ortalaması ise ☀️ 24 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise ☀️ 24 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama25 °C ☀️
3 aylık ortalama24 °C ☀️
Bahar ortalaması26 °C 🔥
Yaz ortalaması24 °C ☀️
Sonbahar ortalaması24 °C ☀️
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.