vizesizgezi.com

Grönland seyahat rehberi

GrönlandGrönland

❓ Vize verisi yok✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Grönland (İng: Greenland), Kuzey Amerika kıtasının Kuzey amerika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 410 bin km²dir ve %0 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 57 bindir. %87,5 şehirlerde, %12,5 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Grönland vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Grönland için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Grönland Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

Danimarka Kronu [1 DKK = 2,729 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Grönland hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🧊 -17 °C ve dondurucu. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise 🧊 -26 °C ve dondurucu. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🧊 -26 °C ve dondurucu.
Yıllık ortalama-17 °C 🧊
3 aylık ortalama-26 °C 🧊
Bahar ortalaması-21 °C 🧊
Yaz ortalaması-4 °C ❄️
Sonbahar ortalaması-18 °C 🧊
Kış ortalaması-26 °C 🧊
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2007 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 2 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %14,1 artışla, 35 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.