vizesizgezi.com

Güney Sudan seyahat rehberi

Güney SudanGüney Sudan

🖥️ E-vize

Hakkında

Güney Sudan (İng: South Sudan), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 632 bin km²dir ve %11,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 11 milyondur. %20,5 şehirlerde, %79,5 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Güney Sudan seyahat öncesinde elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Malasef Güney Sudan için belirlediğimiz etiket bulunmamaktadır.

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Güney Sudan Lirası [1 SSP = 0,146 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %1.441860758] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 74 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Güney Sudan hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Malasef hava durumu hakkında elimizde veri yok.

📈 Ekonomi

2015 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 12 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-5,8 düşüşle, 1 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %10,5 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.