vizesizgezi.com

Kuveyt seyahat rehberi

KuveytKuveyt

🖥️ E-vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Kuveyt (İng: Kuwait), Asya kıtasının Batı Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 18 bin km²dir ve %0,4 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 4 milyondur.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Kuveyt seyahat öncesinde (maksimum 90 gün) elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Kuveyt için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Kuveyt Dinarı [1 KWD = 59,64 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı [2017: %22.27802724], için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 3 bin bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 8,6 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 1,2 milyar dolar ile %1,6 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 94.86 Mbps ile hızlı. Sabit internet, 114.17 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Mobil & Wifi (skor: 7.73 / 10)

Sabit Internet (5.21 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 25 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama25 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması25 °C ☀️
Yaz ortalaması35 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması14 °C 🌤️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2019 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 152,3 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-2,2 düşüşle, 36 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %3,4 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.