vizesizgezi.com

Kuzey Mariana Adaları seyahat rehberi

Kuzey Mariana AdalarıKuzey Mariana Adaları

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Kuzey Mariana Adaları (İng: Northern Mariana Islands), Avustralya kıtasının Mikronezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 460 km²dir ve %53 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 50 bindir. %92 şehirlerde, %8 ise kırsalda yaşamaktadır.
Kuzey Mariana Adaları ya da resmî adı ile Kuzey Mariana Adaları Milletler Topluluğu, Büyük Okyanus'un kuzey kesiminde Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin ada bölgeleri'ne dâhil olarak A.B.D.'nin yapısına entegre olmayan sadece siyasi birlik içerisinde olan Okyanusya adalar topluluğudur. Kuzey Mariana adalarının başkenti Saipan'dır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Kuzey Mariana Adaları vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Kuzey Mariana Adaları için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Chamorro, İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

ABD Doları [1 USD = 31,153 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 487 bin turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Nisan, Mayıs ve Haziran) ortalaması ise 🔥 28 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama28 °C 🔥
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması28 °C 🔥
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.