vizesizgezi.com

Makao seyahat rehberi

MakaoMakao

❌ Vize kısıtlaması❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Makao (İng: Macao), Asya kıtasının Doğu Asya bölgesinde yer alır. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 658 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Covid-19 pandemisi nedeniyle, Makao Türk vatandaşlarınakısıtlama uyguluyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Makao için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Portekizce, Çince konuşulur.

💵 Para birimleri

Makao Patakası [1 MOP = 2,29 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 39,4 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 39,7 milyar dolar ile %87,6 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 54.76 Mbps ile hızlı. Sabit internet, 157.54 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Mobil & Wifi (skor: 4.46 / 10)

Sabit Internet (7.19 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 23 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise ☀️ 25 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise ☀️ 25 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama23 °C ☀️
3 aylık ortalama25 °C ☀️
Bahar ortalaması23 °C ☀️
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması25 °C ☀️
Kış ortalaması16 °C 🌤️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2020 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 30,3 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-40,1 düşüşle, 47 bin dolardır. 2020 yılında tüketici enflasyonu %0,8 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.