vizesizgezi.com

Maldivler seyahat rehberi

MaldivlerMaldivler

🚪 Kapıda vize✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Maldivler (İng: Maldives), Asya kıtasının Güney asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 300 km²dir ve %2,7 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 544 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Maldivler kapıda vize (maksimum 30 gün) uygulamakta.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Maldivler için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Divehi konuşulur.

💵 Para birimleri

Maldiv Rufiyaası [1 MVR = 1,19 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı [2017: %13.82294595], için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 205 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1,7 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 3,2 milyar dolar ile %85,3 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 66.63 Mbps ile hızlı. Sabit internet, 9.69 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (skor: 5.43 / 10)

Sabit Internet (0.44 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 28 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama28 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması28 °C 🔥
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması28 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 4,6 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-33,9 düşüşle, 8 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %0,5 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.