vizesizgezi.com

Malta seyahat rehberi

MaltaMalta

📝 Vize başvurusu gerekli✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Malta Avrupa kıtasının Güney Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 320 km²dir ve %1,4 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 517 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Malta seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 41.2 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Malta için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Maltaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 18,31 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı [2017: %47], için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 247 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 3,5 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 1,8 milyar dolar ile %8,7 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 44.98 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet, 87.36 Mbps ile hızlı.

Mobil & Wifi (skor: 3.66 / 10)

Sabit Internet (3.99 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 19 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise ☀️ 21 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise ☀️ 21 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama19 °C ☀️
3 aylık ortalama21 °C ☀️
Bahar ortalaması16 °C 🌤️
Yaz ortalaması25 °C ☀️
Sonbahar ortalaması21 °C ☀️
Kış ortalaması13 °C 🌤️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 15,8 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %11,5 artışla, 31 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %1,5 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.