vizesizgezi.com

Marshall Adaları seyahat rehberi

Marshall AdalarıMarshall Adaları

🚪 Kapıda vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Marshall Adaları (İng: Marshall Islands), Avustralya kıtasının Mikronezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 180 km²dir ve %52,2 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 42 bindir. %78,2 şehirlerde, %21,8 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Marshall Adaları kapıda vize (maksimum 90 gün) uygulamakta.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Marshall Adaları için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Marshall Adaları Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

ABD Doları [1 USD = 18,819 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 6,1 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 20,1 milyon dolar ile %15,6 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 10.43 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.48 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 28 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise 🔥 28 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama28 °C 🔥
3 aylık ortalama28 °C 🔥
Bahar ortalaması28 °C 🔥
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması28 °C 🔥
Kış ortalaması27 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 285 milyon dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-2,8 düşüşle, 6,8 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.