vizesizgezi.com

Monako seyahat rehberi

MonakoMonako

📝 Vize başvurusu gerekli

Hakkında

Monako (İng: Monaco), Avrupa kıtasının Batı Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 2 km²dir ve %0 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 37 bindir. %100 şehirlerde, %0 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Monako seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Monako için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 20,452 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 363 bin turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 226.03 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Sabit Internet (9.53 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🌤️ 13 °C ve ılık. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise 🌤️ 11 °C ve ılık. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise 🌤️ 11 °C ve ılık.
Yıllık ortalama13 °C 🌤️
3 aylık ortalama11 °C 🌤️
Bahar ortalaması11 °C 🌤️
Yaz ortalaması20 °C ☀️
Sonbahar ortalaması14 °C 🌤️
Kış ortalaması6 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.