vizesizgezi.com

Nijer seyahat rehberi

NijerNijer

📝 Vize başvurusu gerekli❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Nijer (İng: Niger), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 1,3 milyon km²dir ve %0,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 25 milyondur. %16,8 şehirlerde, %83,2 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Nijer seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Nijer için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

CFA Frangı BCEAO [1 XOF = 0,029 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %2.052226476] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 377 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 192 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 114 milyon dolar ile %7,9 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 4.17 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.19 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Kasım, Aralık ve Ocak) ortalaması ise ☀️ 21 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 28 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama21 °C ☀️
Bahar ortalaması30 °C 🔥
Yaz ortalaması31 °C 🔥
Sonbahar ortalaması28 °C 🔥
Kış ortalaması21 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 15 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %1,7 artışla, 590 dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %3,8 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.