vizesizgezi.com

Norfolk Adası seyahat rehberi

Norfolk AdasıNorfolk Adası

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Norfolk Adası (İng: Norfolk Island), Avustralya kıtasının Avustralya ve Yeni Zelanda bölgesinde yer alır.
Norfolk Adası (Norfolkça: Norf'k Ailen), Büyük Okyanus'ta, Yeni Zelanda ile Yeni Kaledonya arasında yer alan ve Avustralya'nın dış bölgesi olarak bu ülkeye bağlı olan ada. Norfolk adası, Nepean Adası ve Phillip Adası ile birlikte Norfolk Adası Bölgesi'ni oluşturmaktadır. Adanın başkenti Kingston'dır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Norfolk Adası vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Norfolk Adası için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Avustralya Doları [1 AUD = 20,362 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Norfolk Adası hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 19 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Nisan, Mayıs ve Haziran) ortalaması ise ☀️ 18 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ☀️ 20 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama19 °C ☀️
3 aylık ortalama18 °C ☀️
Bahar ortalaması20 °C ☀️
Yaz ortalaması16 °C 🌤️
Sonbahar ortalaması17 °C 🌤️
Kış ortalaması21 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.