vizesizgezi.com

Saint Kitts ve Nevis seyahat rehberi

Saint Kitts ve NevisSaint Kitts ve Nevis

✔️ Vizesiz

Hakkında

Saint Kitts ve Nevis (İng: Saint Kitts and Nevis), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 260 km²dir ve %42,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 48 bindir. %31 şehirlerde, %69 ise kırsalda yaşamaktadır.
Saint Kitts ve Nevis ya da resmî adı ile Saint Kitts ve Nevis Federasyonu (/seɪnt ˌkɪts ænd ˈniːvɪs/; ayrıca Saint Christopher ve Nevis Federasyonu olarak da bilinir), Karayipler'dek yer alan Küçük Antiller'in kuzey bölümünde, Rüzgâraltı Adaları olarak isimlendirilen kısımda bulunan ve iki adadan oluşan federal bir ülke. Yüzölçümü ve nüfus bakımından Amerika kıtasının küçük bağımsız devletlerinden biri olan ada ülkesi, Karayipler'in Federasyon ile yönetilen tek ülkesidir. Ülkenin başkenti, ülkenin en büyük adası olan Saint Kitts üzerindeki Basseterre'dir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Saint Kitts ve Nevis seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Saint Kitts ve Nevis için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Doğu Karayip Doları [1 XCD = 11,536 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1,1 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 367 milyon dolar ile %60,6 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 63.08 Mbps ile hızlı.

Sabit Internet (2.22 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 24 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Mayıs, Haziran ve Temmuz) ortalaması ise ☀️ 25 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ☀️ 24 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama24 °C ☀️
3 aylık ortalama25 °C ☀️
Bahar ortalaması24 °C ☀️
Yaz ortalaması25 °C 🔥
Sonbahar ortalaması25 °C 🔥
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.