vizesizgezi.com

Saint Martin seyahat rehberi

Saint MartinSaint Martin

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Saint Martin Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 50 km²dir ve %24,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2023 yılı itibari ile 32 bindir.
Saint Martin (Felemenkçe: Sint Maarten), Karayip denizinin kuzey-doğusunda Porto Riko'nun 240 km doğusunda yer alan tropik bir adadır.

Adanın yüzölçümü 87 km2 olup kabaca ortasından Hollanda Krallığı ile Fransa arasında ikiye bölünmüştür. Hollanda Krallığı'na bağlı güney yarısı Sint Maarten, Fransa'ya bağlı olan kuzey yarısıysa da Saint Martin olarak adlandırılır. Hollanda bölgesi Hollanda Krallığı'nı oluşturan ülkelerden biridir.

Hollanda Krallığı'na bağlı olmasına karşın AB dışında kalan adanın güney bölümünde para birimi Hollanda Antilleri guldeni, Fransa aracılığıyla AB'ye bağlı olan kuzey bölümünde ise Euro'dur. Her ne kadar Hollanda bölümünde yasal dil Felemenkçe ve İngilizce, Fransız bölümünde ise Fransızca olsa da adadaki en geçerli dil İngilizcedir. Bunun kökeni adaya bir zamanlar getirilmiş olan İngilizce konuşan kölelere dayanmaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Saint Martin vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Malasef Saint Martin için belirlediğimiz etiket bulunmamaktadır.

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Fransızca, Hollandaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 33,771 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Saint Martin hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Malasef hava durumu hakkında elimizde veri yok.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.