vizesizgezi.com

San Marino seyahat rehberi

San MarinoSan Marino

📝 Vize başvurusu gerekli❓ Varış için karantina bilgisi yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

San Marino Avrupa kıtasının Güney Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 60 km²dir ve %16,7 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 34 bindir. %97,6 şehirlerde, %2,4 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının San Marino seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 720.7 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

San Marino için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İtalyanca konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 20,522 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1,9 milyon turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 77.71 Mbps ile hızlı.

Sabit Internet (3.44 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🌤️ 11 °C ve ılık. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise ❄️ 3 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ❄️ 3 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama11 °C 🌤️
3 aylık ortalama3 °C ❄️
Bahar ortalaması9 °C ❄️
Yaz ortalaması19 °C ☀️
Sonbahar ortalaması12 °C 🌤️
Kış ortalaması3 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2020 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,4 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-7,5 düşüşle, 41 bin dolardır. 2017 yılında tüketici enflasyonu %1 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.