vizesizgezi.com

São Tomé ve Príncipe seyahat rehberi

São Tomé ve PríncipeSão Tomé ve Príncipe

✔️ Vizesiz

Hakkında

São Tomé ve Príncipe (İng: São Tomé and Príncipe), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 960 km²dir ve %54,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 223 bindir. %75,1 şehirlerde, %24,9 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının São Tomé ve Príncipe seyahatlerinde (maksimum 15 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

São Tomé ve Príncipe için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Portekizce konuşulur.

💵 Para birimleri

São Tomé ve Príncipe Dobrası [1 STN = 0,836 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2018 yılında 33,4 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 71,9 milyon dolar ile %73,2 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 24 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise ☀️ 25 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ☀️ 25 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama24 °C ☀️
3 aylık ortalama25 °C ☀️
Bahar ortalaması25 °C ☀️
Yaz ortalaması22 °C ☀️
Sonbahar ortalaması23 °C ☀️
Kış ortalaması25 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.