vizesizgezi.com

Seyşeller seyahat rehberi

SeyşellerSeyşeller

✔️ Vizesiz

Hakkında

Seyşeller (İng: Seychelles), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 460 km²dir ve %73,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 120 bindir. %58,4 şehirlerde, %41,6 ise kırsalda yaşamaktadır.
Seyşeller (Seyşeller Kreyolu: Sesel; İngilizce: Seychelles; Fransızca: Seychelles) ya da resmî adıyla Seyşeller Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı ada ülkesidir. Seyşeller, Hint Okyanusu'ndaki 115'ten fazla ada üzerinde kurulu bir ülke olup, Afrika ana kıtasının doğusunda, Madagaskar'ın ise kuzeydoğusunda yer almaktadır. Ülkenin başkenti Victoria'dır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Seyşeller seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Seyşeller için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

Seyşeller Rupisi [1 SCR = 2,315 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 428 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 618 milyon dolar ile %38,4 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 49.25 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Sabit Internet (1.7 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Haziran, Temmuz ve Ağustos) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması28 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması27 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2022 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,4 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-7,9 düşüşle, 12 bin dolardır. 2020 yılında tüketici enflasyonu %8,3 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.