vizesizgezi.com

Singapur seyahat rehberi

SingapurSingapur

✔️ Vizesiz✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Singapur (İng: Singapore), Asya kıtasının Güneydoğu Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 718 km²dir ve %21,7 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 5,5 milyondur. %100 şehirlerde, %0 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Singapur seyahatlerinde (maksimum 30 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 238.1 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Singapur için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Malayca, Tamilce, Çince konuşulur.

💵 Para birimleri

Singapur Doları [1 SGD = 13,515 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %48.89767766] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 3,1 bin bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 19,1 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 20,4 milyar dolar ile %3,1 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 74.19 Mbps ile hızlı. Sabit internet, 219.57 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Mobil & Wifi (5.34 / 10)

Sabit Internet (10 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Kasım, Aralık ve Ocak) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması27 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.