vizesizgezi.com

Sint Maarten seyahat rehberi

Sint MaartenSint Maarten

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Sint Maarten Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 34 km²dir ve %10,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 43 bindir. %100 şehirlerde, %0 ise kırsalda yaşamaktadır.
Sint Maarten (Felemenkçe telaffuz: [sɪnt ˈmaːrtə(n)]), Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri. Karayipler'deki Saint Martin adasının %40'lık bölümünü kaplamaktadır. Başkenti Philipsburg'dur.

Kurasao, Bonaire, Sint Eustatius, Saba adalarıyla birlikte Hollanda Antilleri'ne bağlıydı, 10 Ekim 2010'da yapılan bir referandumla Hollanda Antilleri dağılınca, Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri haline geldi. Adanın toplam yüzölçümü 87 km² olup, 34 km²'si güney yarısı olan Sint Maarten'e aittir.

Ada, kabaca ortasından Hollanda Krallığı ile Fransa arasında ikiye bölünmüştür. Hollanda Krallığı'na bağlı güney yarısı Sint Maarten, Fransa'ya bağlı olan kuzey yarısı ise Saint Martin olarak adlandırılır. Hollanda bölgesi Hollanda Krallığı'nı oluşturan ülkelerden biridir.Şablon:Hollanda Antilleri'nin ada bölgeleri

Şablon:Karayip Topluluğu (CARICOM)

Şablon:Avrupa ülkelerinin uzak bölgeleri

Şablon:Kuzey Amerika ülkeleri

Şablon:Hollanda kolonileri

Şablon:Karayipler

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Sint Maarten vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Malasef Sint Maarten için belirlediğimiz etiket bulunmamaktadır.

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Hollandaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Hollanda Antilleri Guldeni [1 ANG = 17,396 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 2 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 708 milyon dolar ile %64,9 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Malasef hava durumu hakkında elimizde veri yok.

📈 Ekonomi

2022 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,5 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-7,2 düşüşle, 35 bin dolardır. 2017 yılında tüketici enflasyonu %2,2 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.