vizesizgezi.com

Sint Maarten seyahat rehberi

Sint MaartenSint Maarten

❓ Vize verisi yok❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Sint Maarten Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 34 km²dir ve %10,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 43 bindir. %100 şehirlerde, %0 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Sint Maarten vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Malasef Sint Maarten için belirlediğimiz etiket bulunmamaktadır.

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Hollandaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Hollanda Antilleri Guldeni [1 ANG = 10,445 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 2 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 708 milyon dolar ile %64,9 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Malasef hava durumu hakkında elimizde veri yok.

📈 Ekonomi

2018 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,1 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-7,2 düşüşle, 28 bin dolardır. 2017 yılında tüketici enflasyonu %2,2 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.