vizesizgezi.com

Somali seyahat rehberi

SomaliSomali

🚪 Kapıda vize✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Somali (İng: Somalia), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 627 bin km²dir ve %9,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 17 milyondur. %46,7 şehirlerde, %53,3 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Somali kapıda vize (maksimum 30 gün) uygulamakta.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Somali için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça, Somalice konuşulur.

💵 Para birimleri

Somali Şilini [1 SOS = 0,033 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2014: %0.590120535] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Somali hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 10.23 Mbps ile 🐌yavaş. Sabit internet, 8.7 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.6 / 10)

Sabit Internet (0.39 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması28 °C 🔥
Yaz ortalaması27 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması26 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 7,4 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %0,6 artışla, 430 dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 2 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.