vizesizgezi.com

Surinam seyahat rehberi

SurinamSurinam

✔️ Vizesiz

Hakkında

Surinam (İng: Suriname), Güney Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 156 bin km²dir ve %97,4 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 613 bindir. %66,2 şehirlerde, %33,8 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Surinam seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Surinam için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Hollandaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Surinam Doları [1 SRD = 0,537 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2017 yılında 279 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 64 milyon dolar ile %2,8 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 11.35 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.48 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması26 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.