vizesizgezi.com

Svalbard ve Jan Mayen seyahat rehberi

Svalbard ve Jan MayenSvalbard ve Jan Mayen

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Svalbard ve Jan Mayen (İng: Svalbard and Jan Mayen), Avrupa kıtasının Kuzey Avrupa bölgesinde yer alır.
Svalbard ve Jan Mayen, Norveç'in iki uzak yargı bölgesinin toplu gruplandırması için tanımlanan istatistiksel bir atamadır: Svalbard ve Jan Mayen. İkisi Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) kategorisinin amaçları doğrultusunda birleştirilirken, idari olarak ilişkili değildirler.

Svalbard, Arktik Okyanusu'nda Norveç egemenliğinde bir takımadadır, ancak Svalbard Antlaşması tarafından verilen özel statüye tabidir. Jan Mayen, Arktik Okyanusu'nda uzak bir adadır; kalıcı bir nüfusu yoktur ve Nordland Eyalet Valisi tarafından yönetilir. Svalbard ve Jan Mayen'in ortak noktaları, bunların Norveç'in ilçelere tahsis edilmeyen tek entegre parçası olmalarıdır. Resmi dili Norveççedir .

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Svalbard ve Jan Mayen vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Svalbard ve Jan Mayen için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Norveççe konuşulur.

💵 Para birimleri

Norveç Kronu [1 NOK = 2,955 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Svalbard ve Jan Mayen hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🧊 -8 °C ve dondurucu. Mevcut üç ayın (Haziran, Temmuz ve Ağustos) ortalaması ise ❄️ 2 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise ❄️ 2 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama-8 °C 🧊
3 aylık ortalama2 °C ❄️
Bahar ortalaması-12 °C 🧊
Yaz ortalaması2 °C ❄️
Sonbahar ortalaması-7 °C 🧊
Kış ortalaması-16 °C 🧊
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.