Trinidad ve Tobago seyahat rehberi

harita yükleniyor..

Trinidad ve TobagoTrinidad ve Tobago

✔️ Vizesiz❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Trinidad ve Tobago hakkında merak edilenler

Trinidad ve Tobago (İngilizce ismi: Trinidad and Tobago), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 5 bin km²dir ve %44,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 1 milyondur.

📄 Trinidad ve Tobago seyahati için vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşları için Trinidad ve Tobago seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Trinidad ve Tobago seyahat kısıtlaması uyguluyor mu? Son vaka sayısı ne kadar?

Trinidad ve Tobago'ya varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşünde için karantina bilgisi yoktur. Detaylı kısıtlama bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

🏷️ Trinidad ve Tobago gezisinden ne beklenmeli?

Trinidad ve Tobago gezisi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

🏠 Öne çıkan şehirleri hangileridir?

Trinidad ve Tobago'nun başkenti Port of Spain olmakla birlikte öne çıkan şehirleri sırasıyla şu şekildedir

💬 Hangi diller konuşulur?

Trinidad ve Tobago'da İngilizce konuşulmaktadır.

💰 Hangi para birimleri kullanılır?

Trinidad ve Tobago'da Trinidad ve Tobago Doları kullanılır.
1 Trinidad ve Tobago Doları 2,65 TL'dir.

📈 Ekonomik durumu nasıldır?

Malasef elimizde Trinidad ve Tobago hakkında finansal veri yok.

💵 Nakit para taşımam gerekiyor mu?

Trinidad ve Tobago'da kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 614 bankamatik bulunmaktadır.

💻 Internet hızlı mı?

Trinidad ve Tobago'da mobil internet & wifi ortalama 28.09 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet Trinidad ve Tobago genelinde 67.58 Mbps ile hızlı.

Mobil & Wifi (skor: 2.21 / 10)

Sabit Internet (3.16 / 10)

☀️ Hava durumu nasıl?

Trinidad ve Tobago'da yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Ağustos, Eylül ve Ekim) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması26 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

🧳 Trinidad ve Tobago'ya yılda ne kadar turist gelmektedir?

Elimizdeki son verilere göre 2019 yılında Trinidad ve Tobago'ya 480 bin turist gelmiştir. Turizm sektörü 2019 yılında ülke ekonomisine 484 milyon dolar ile %5,1 katkı sağlamıştır.

🏢 Trinidad ve Tobago'da Türk konsolosluğu var mı?

Türkiye Cumhuriyeti'nin Trinidad ve Tobago'da toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

🦠 Trinidad ve Tobago COVID-19 seyahat kısıtlamaları

Bu sayfada Trinidad ve Tobago için güncel COVID-19 kuralları gösterilmektedir ancak lütfen rezervasyon yapmadan önce yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

Son güncelleme: yaklaşık 17 saat önce.
Malasef Trinidad ve Tobago için seyahat kısıtlamaları verisine sahip değiliz.

📃 Trinidad ve Tobago hakkında

Trinidad ve Tobago, Karayipler'de yer alan, Trinidad ve Tobago adlı iki farklı adadan oluşan ülke. Ülkenin para birimi Trinidad ve Tobago dolarıdır.

Ülke; Karayipler, Karayip Denizi ve Kuzey Atlas Okyanusu arasında adalar, Venezuela'nın kuzeydoğusunda yer alır. Koordinat olarak 11 00 Kuzey enlemi, 61 00 Batı boylamı'nda yer alan ülke haritada Orta Amerika ve Karayipler içinde olarak görünür. Ülkenin her iki adasının toplam yüzölçümü 5.128 km2dir.Ülke, hiçbir başka ülkeye kara komşusu olmadığından, kara sınırları 0 km olarak kabul edilmektedir. Ancak sahil şeridi 362 km'dir. Bölgede tropikal iklim görülür.

Arazi yapısı ova ve dağlardan ibarettir. Ülkedeki en yüksek nokta 940 m ile "El Cerro del Aripo"dur.

Trinidad ve Tobago'nun başlıca kaynakları petrol, doğalgaz ve asfalttır. Arazinin %15'i tarıma uygundur ve %2'sinde otlaklar yer almaktadır. Ülkenin %46'sı ormanlıktır. Ülkenin 220 km2'si sulanabilmektedir.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.