vizesizgezi.com

Trinidad ve Tobago seyahat rehberi

Trinidad ve TobagoTrinidad ve Tobago

✔️ Vizesiz

Hakkında

Trinidad ve Tobago (İng: Trinidad and Tobago), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 5,1 bin km²dir ve %44,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 1,5 milyondur. %53,3 şehirlerde, %46,7 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Trinidad ve Tobago seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🏷️ Etiketler

Trinidad ve Tobago için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Trinidad ve Tobago Doları [1 TTD = 2,841 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %15.96162915] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 666 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 480 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 484 milyon dolar ile %5,1 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 28.97 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet, 89.07 Mbps ile hızlı.

Mobil & Wifi (1.61 / 10)

Sabit Internet (3.76 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise 🔥 26 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise 🔥 26 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama26 °C 🔥
Bahar ortalaması26 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.