vizesizgezi.com

Turks ve Caicos Adaları seyahat rehberi

Turks ve Caicos AdalarıTurks ve Caicos Adaları

❓ Vize verisi yok❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Turks ve Caicos Adaları (İng: Turks and Caicos Islands), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 950 km²dir ve %11,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 39 bindir. %93,8 şehirlerde, %6,2 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Turks ve Caicos Adaları vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Turks ve Caicos Adaları için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce konuşulur.

💵 Para birimleri

ABD Doları [1 USD = 18,592 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 1,6 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 787 milyon dolar ile %95,2 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Kasım, Aralık ve Ocak) ortalaması ise ☀️ 24 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama24 °C ☀️
Bahar ortalaması25 °C ☀️
Yaz ortalaması27 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.