vizesizgezi.com

Yeni Kaledonya seyahat rehberi

Yeni KaledonyaYeni Kaledonya

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Yeni Kaledonya (İng: New Caledonia), Avustralya kıtasının Melanezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 18 bin km²dir ve %45,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2023 yılı itibari ile 268 bindir. %72,7 şehirlerde, %27,3 ise kırsalda yaşamaktadır.
Yeni Kaledonya, Melanezya ada öbeği içerisinde, Büyük Okyanus'un güneydoğusunda yer alan, Fransa'ya bağlı bir bölge olarak özel bir statü ile kendine özgü bölge konumunda olan Fransa Denizaşırı Bölgeler Topluluğu üyesi bölge. Yeni Kaledonya'nın başkenti Nouméa'dır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Yeni Kaledonya vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Yeni Kaledonya için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

CFP Frangı [1 XPF = 0,283 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 474 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 248 milyon dolar ile %13,2 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 22 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Temmuz, Ağustos ve Eylül) ortalaması ise ☀️ 20 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise ☀️ 20 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama22 °C ☀️
3 aylık ortalama20 °C ☀️
Bahar ortalaması23 °C ☀️
Yaz ortalaması20 °C ☀️
Sonbahar ortalaması22 °C ☀️
Kış ortalaması25 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.