vizesizgezi.com

Yeni Kaledonya seyahat rehberi

Yeni KaledonyaYeni Kaledonya

❓ Vize verisi yok❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Yeni Kaledonya (İng: New Caledonia), Avustralya kıtasının Melanezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 18 bin km²dir ve %45,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 273 bindir. %71,9 şehirlerde, %28,1 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Yeni Kaledonya vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Yeni Kaledonya için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

CFP Frangı [1 XPF = 0,161 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 474 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 248 milyon dolar ile %13,2 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 22 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Kasım, Aralık ve Ocak) ortalaması ise ☀️ 24 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise ☀️ 22 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama22 °C ☀️
3 aylık ortalama24 °C ☀️
Bahar ortalaması23 °C ☀️
Yaz ortalaması20 °C ☀️
Sonbahar ortalaması22 °C ☀️
Kış ortalaması25 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.