vizesizgezi.com

Yeşil Burun Adaları seyahat rehberi

Yeşil Burun AdalarıYeşil Burun Adaları

🖥️ E-vize

Hakkında

Yeşil Burun Adaları (İng: Cape Verde), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 4 bin km²dir ve %11,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 588 bindir. %67,1 şehirlerde, %32,9 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Yeşil Burun Adaları seyahat öncesinde elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Yeşil Burun Adaları için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Portekizce konuşulur.

💵 Para birimleri

Cape Verde Esküdosu [1 CVE = 0,185 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 758 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 567 milyon dolar ile %56,5 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 14.6 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.62 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 23 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise ☀️ 22 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ☀️ 22 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama23 °C ☀️
3 aylık ortalama22 °C ☀️
Bahar ortalaması22 °C ☀️
Yaz ortalaması24 °C ☀️
Sonbahar ortalaması25 °C 🔥
Kış ortalaması22 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1,9 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %6,5 artışla, 3,2 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %1,9 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.