vizesizgezi.com

Andorra seyahat rehberi

AndorraAndorra

📝 Vize başvurusu gerekli❓ Varış için karantina bilgisi yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Andorra Avrupa kıtasının Güney Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 470 km²dir ve %34 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 77 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Andorra seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Andorra için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Katalanca konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 18,31 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 8,2 milyon turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 85.92 Mbps ile hızlı.

Sabit Internet (3.92 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 8 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise ❄️ 9 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise ❄️ 9 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama8 °C ❄️
3 aylık ortalama9 °C ❄️
Bahar ortalaması7 °C ❄️
Yaz ortalaması16 °C 🌤️
Sonbahar ortalaması9 °C ❄️
Kış ortalaması1 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.