vizesizgezi.com

Arjantin seyahat rehberi

ArjantinArjantin

✔️ Vizesiz✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Arjantin (İng: Argentina), Güney Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 2,7 milyon km²dir ve %10,4 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 46 milyondur. %92,2 şehirlerde, %7,8 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Arjantin seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 5.4 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Arjantin için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İspanyolca, Guarani Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

Arjantin Pesosu [1 ARS = 0,113 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %23.96856993] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 28 bin bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 7,4 milyon turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 5,7 milyar dolar ile %7,1 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 21.36 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet, 49.33 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Mobil & Wifi (1.54 / 10)

Sabit Internet (2.25 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🌤️ 14 °C ve ılık. Mevcut üç ayın (Kasım, Aralık ve Ocak) ortalaması ise ☀️ 19 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise 🌤️ 14 °C ve ılık.
Yıllık ortalama14 °C 🌤️
3 aylık ortalama19 °C ☀️
Bahar ortalaması14 °C 🌤️
Yaz ortalaması8 °C ❄️
Sonbahar ortalaması14 °C 🌤️
Kış ortalaması20 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 460 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %9,9 artışla, 10 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.