Arjantin seyahat rehberi

harita yükleniyor..

ArjantinArjantin

✔️ Vizesiz✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Arjantin hakkında merak edilenler

Arjantin (İngilizce ismi: Argentina), Güney Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 3 milyon km²dir ve %10,4 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 46 milyondur.

📄 Arjantin seyahati için vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşları için Arjantin seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Arjantin seyahat kısıtlaması uyguluyor mu? Son vaka sayısı ne kadar?

Arjantin'e varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde ise karantina yoktur. Son verilere göre Arjantin'de 100 bin kişide 103.8 covid vakasına rastlanmıştır. Geçen haftaki 129.7 vakaya göre %-20 düşüş yaşanmıştır. Detaylı kısıtlama bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

🏷️ Arjantin gezisinden ne beklenmeli?

Arjantin gezisi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

🏠 Öne çıkan şehirleri hangileridir?

Arjantin'in başkenti Buenos Aires olmakla birlikte öne çıkan şehirleri sırasıyla şu şekildedir

💬 Hangi diller konuşulur?

Arjantin'de İspanyolca, Guarani Dili konuşulmaktadır.

💰 Hangi para birimleri kullanılır?

Arjantin'de Arjantin Pesosu kullanılır.
1 Arjantin Pesosu 0,14 TL'dir.

📈 Ekonomik durumu nasıldır?

2021 yılı verilerine göre Arjantin'in gayrisafi milli hasılası (GSMH) 460,5 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %9,9 artışla 10050 dolardır.

💵 Nakit para taşımam gerekiyor mu?

Arjantin'de kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 28 bin bankamatik bulunmaktadır.

💻 Internet hızlı mı?

Arjantin'de mobil internet & wifi ortalama 21 Mbps ile 🐢ortalama hızlı. Sabit internet Arjantin genelinde 45.06 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Mobil & Wifi (skor: 1.65 / 10)

Sabit Internet (2.11 / 10)

☀️ Hava durumu nasıl?

Arjantin'de yıllık ortalama hava sıcaklığı 🌤️ 14 °C ve ılık. Mevcut üç ayın (Ağustos, Eylül ve Ekim) ortalaması ise 🌤️ 12 °C ve ılık. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise ❄️ 8 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama14 °C 🌤️
3 aylık ortalama12 °C 🌤️
Bahar ortalaması14 °C 🌤️
Yaz ortalaması8 °C ❄️
Sonbahar ortalaması14 °C 🌤️
Kış ortalaması20 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

🧳 Arjantin'e yılda ne kadar turist gelmektedir?

Elimizdeki son verilere göre 2019 yılında Arjantin'e 7,4 milyon turist gelmiştir. Turizm sektörü 2019 yılında ülke ekonomisine 5,7 milyar dolar ile %7,1 katkı sağlamıştır.

🏢 Arjantin'de Türk konsolosluğu var mı?

Türkiye Cumhuriyeti'nin Arjantin'de toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

🦠 Arjantin COVID-19 seyahat kısıtlamaları

Bu sayfada Arjantin için güncel COVID-19 kuralları gösterilmektedir ancak lütfen rezervasyon yapmadan önce yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

Son güncelleme: 4 ay önce.

Arjantin'e uluslararası seyahate izin verilir. Şu anda karantina veya sağlık testi gibi herhangi bir gereklilik bulunmamaktadır.

Diğer kısıtlamalar

Yabancı gezginler, COVID-19 tedavi maliyetlerinin tam kapsamı dahil olmak üzere sağlık sigortası kanıtı sağlamalıdır.

Varışta test yaptırılır

Aşılanmamış yolcuların varıştan sonraki 24 saat içinde COVID-19 testi yaptırmaları önerilir.

Diğer tıbbi önlemler

Tüm yolcular, varışta sıcaklık kontrolleri ve görsel değerlendirme gibi sağlık taramasına tabi tutulur. COVID-19 semptomları gösterenler için daha fazla sağlık testi gerekebilir.

Ek belgeler gerekiyor

Kalkıştan 48 saat önce çevrimiçi bir "taahhütname" doldurulmalıdır.

Daha fazla bilgi için 🔗Arjantin Hükümeti

Hükûmetin aldığı önlemler

Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılsa da, herhangi bir zamanda yeniden uygulamaya konulabilir ve önleyici sağlık önlemleri teşvik edilmeye devam eder. Ziyaret edilen bölgeye bağlı olarak aşı kanıtı veya negatif COVID-19 testi gibi daha kısıtlayıcı kurallar geçerli olabilir. Arjantin'deki COVID-19 müdahalesiyle ilgili bilgiler İspanyolca olarak 🔗https://www.argentina.gob.ar/salud/coronavirus/medidas-prevencion adresinde bulunabilir.

Maske kullanımı

Kapalı ortamlarda, toplu taşıma araçlarında ve sosyal mesafenin sağlanamadığı tüm kamusal alanlarda yüz maskesi takılması zorunludur.

Toplu ulaşım

Toplu taşıma her zamanki gibi çalışıyor.

Restoranlar

Restoranlar, sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasiteyle açıktır. Ziyaret edilen bölgeye bağlı olarak aşı kanıtı talep edilebilir.

Barlar

Barlar, sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasiteyle açıktır. Ziyaret edilen bölgeye bağlı olarak aşı kanıtı talep edilebilir.

Gece kulüpleri

Gece kulüpleri, sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasiteyle açıktır. Ziyaret edilen bölgeye bağlı olarak aşı kanıtı ve yakın zamanda yapılan negatif COVID-19 testi istenebilir.

Mağazalar

Mağazalar ve hizmetler, el dezenfektanı kullanımı ve sosyal mesafe gibi uyarlanmış güvenlik önlemleriyle açıktır.

👇 tümünü göster

📃 Arjantin hakkında

Arjantin, resmi adıyla Arjantin Cumhuriyeti (İspanyolca: República Argentina), topraklarının büyük bölümü Güney Amerika kıtasının güneyini kaplayan Güney Konisi’nde yer alan ülke. Arjantin 2.791.810 kilometrekare (1.077.924 sq mi)'lik toplam yüzölçümü ile Güney Amerika'da ikinci, dünyada ise en büyük sekizinci ülkedir. Kuzeyde Bolivya ve Paraguay, kuzeydoğuda Brezilya, batıda Şili, doğuda ise Uruguay komşusudur. Güneyini Drake Boğazı, batısını And Dağları ve doğusunu Atlas Okyanusu çevreler.Arjantin 1870’li yıllardan itibaren zengin yer altı kaynakları ve tarımsal faaliyetlere elverişliliği sayesinde dünyanın en zengin devletlerinden biri olmuştur. Ülkedeki ekonomik refah Arjantin'i özellikle 1870 ve 1930 yılları arasında bir göç merkezi hâline getirmiştir. Bu dönemde ülkeye gelen İtalyan ve İspanyol göçmenler 2020 yılında nüfusu 45.808.747 olan ülkenin yaklaşık %90'ını oluşturur.Arjantin, başkanlık sistemiyle yönetilen demokratik, laik ve federal bir anayasal cumhuriyettir. Fiilen resmî dili, nüfusun %97’sinin anadili olan İspanyolcadır.Gelişmekte olan ülke olarak sınıflandırılan Arjantin, İnsani Gelişme Endeksi'ne göre dünyada 46., Latin Amerika'da ise Şili'den sonra 2. sırada yer alır. Güney Amerika'nın 2., Latin Amerika'nın 3. en büyük ekonomisine ev sahipliği yapar. Mercosur, Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC), Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) ve G-20 topluluklarına üye olan Arjantin, bilimsel kapasitesi ve büyük ekonomisi sayesinde bölgesel güç olarak kabul edilmektedir.

📹 Arjantin seyahat videoları

 • Ekonomik Krizde Hayat Nasıl Olur? - ARJANTİN'de Market Fiyatları

  Ekonomik Krizde Hayat Nasıl Olur? - ARJANTİN'de Market Fiyatları

  Emre Durmuş Mart 2019

 • ÇÖLDE HAYATTA KALMAK! (En zor yolculuğumuz)

  ÇÖLDE HAYATTA KALMAK! (En zor yolculuğumuz)

  Emre Durmuş Şubat 2019

 • Bu Mezarlık Sadece Milyonerleri Gömmek İçin...

  Bu Mezarlık Sadece Milyonerleri Gömmek İçin...

  Emre Durmuş Mart 2019

 • Arjantin'de TANGO Dansı, Yaşam ve Gece hayatı

  Arjantin'de TANGO Dansı, Yaşam ve Gece hayatı

  Emre Durmuş Mart 2019

 • Patagonya Gezim - Dünyanın En Etkileyici Manzaralarını Göreceksiniz

  Patagonya Gezim - Dünyanın En Etkileyici Manzaralarını Göreceksiniz

  Rotasız Seyyah Mayıs 2020

Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.