vizesizgezi.com

Dubai seyahat rehberi

Birleşik Arap EmirlikleriDubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Hakkında

Dubai, Asya kıtasında yer alır, 1,4 milyon nüfusla en büyük şehirdir.
Birleşik Arap Emirlikleri (Arapça: الإمارات العربية المتحدة, el-İmârâtü'l-Arabiyyetü'l-Müttahide) veya kısaca BAE, Orta Doğu'da Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan'la komşu olan ülke. BAE, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Şârika ve Ümmü'l-Kayveyn adlı yedi emirlikten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti ve büyük ikinci emirliği olan Abu Dabi, aynı zamanda ülkenin siyasi, endüstriyel ve kültürel merkezi konumundadır.

🗺️ Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri seyahat öncesinde elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

💬 Konuşulan diller

Arapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi [1 AED = 8,483 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %45.44218779] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 4,9 bin bankamatik bulunmaktadır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.