vizesizgezi.com

Santa Cruz de la Sierra seyahat rehberi

BolivyaSanta Cruz de la Sierra, Bolivya

Hakkında

Santa Cruz de la Sierra (orjinal: Santa Cruz), Güney Amerika kıtasında yer alır, 2,1 milyon nüfusla en büyük şehirdir.
Bolivya ya da resmî adıyla Bolivya Çokuluslu Devleti (İspanyolca: Estado Plurinacional de Bolivia) bir Güney Amerika ülkesidir. Başkenti Sucre olup; La Paz, Cochabamba, Santa Cruz, Potosi diğer önemli şehirlerinden birkaçıdır.Ülke İspanyol sömürgeciliği döneminde Yukarı Peru olarak adlandırılan bu bölgeye daha sonra Güney Amerika'yı İspanyol boyunduruğundan kurtaran Simón Bolívar'ın anısına Bolivya (Bolivar'ın ülkesi) ismi verilmiştir.

🗺️ Bolivya

Bolivya hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Bolivya seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

💬 Konuşulan diller

Aymara, İspanyolca, Keçuvaca konuşulur.

💵 Para birimleri

Bolivya Bolivyanosu [1 BOB = 4,503 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %7.164175808] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 5 bin bankamatik bulunmaktadır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.