vizesizgezi.com

Burundi seyahat rehberi

BurundiBurundi

🚪 Kapıda vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Burundi Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 26 bin km²dir ve %10,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 13 milyondur. %14,1 şehirlerde, %85,9 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Burundi kapıda vize (maksimum 30 gün) uygulamakta.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Burundi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Fransızca, Kirundi konuşulur.

💵 Para birimleri

Burundi Frangı [1 BIF = 0,009 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2014: %0.288242986] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 155 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2017 yılında 299 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 3,9 milyon dolar ile %1,4 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 6.02 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.27 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 21 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise ☀️ 21 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 21 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama21 °C ☀️
3 aylık ortalama21 °C ☀️
Bahar ortalaması21 °C ☀️
Yaz ortalaması20 °C ☀️
Sonbahar ortalaması21 °C ☀️
Kış ortalaması21 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 2,8 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-1,2 düşüşle, 220 dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %8,4 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.