vizesizgezi.com

Tadjourah seyahat rehberi

CibutiTadjourah, Cibuti

Hakkında

Tadjourah (İng: Tadjoura, orjinal: Tadjoura), Afrika kıtasında yer alır, 22 bin nüfusla en büyük 3. şehirdir.
Cibuti (Arapça: جيبوتي, Fransızca: Djibouti, Somalice: Jabuuti), resmî adı ile Cibuti Cumhuriyeti, Doğu Afrika'da yer alan bir ülkedir. Komşuları; kuzeyde Eritre, batıda ve güneyde Etiyopya, güneydoğusunda ise Somali'dir. Kızıldeniz'e ve Umman Denizi'nin Aden Körfezi'ne kıyısı vardır. Arap Yarımadası'nda bulunan Yemen'e 20 kilometre uzaklıktadır. Başkenti, ülke ile aynı ismi taşıyan Cibuti şehridir. Halkın %95'i Müslüman'dır.

🗺️ Cibuti

Cibuti hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Cibuti seyahat öncesinde (maksimum 90 gün) elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

💬 Konuşulan diller

Arapça, Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

Cibuti Frangı [1 DJF = 0,175 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2011: %3.968912363] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 132 bankamatik bulunmaktadır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.