vizesizgezi.com

Faroe Adaları seyahat rehberi

Faroe AdalarıFaroe Adaları

❓ Vize verisi yok✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Faroe Adaları (İng: Faroe Islands), Avrupa kıtasının Kuzey Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 1,4 bin km²dir ve %0,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 53 bindir. %42,6 şehirlerde, %57,4 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Faroe Adaları vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Faroe Adaları için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Faroe Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

Danimarka Kronu [1 DKK = 2,756 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Faroe Adaları hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 6 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise ❄️ 3 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ❄️ 3 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama6 °C ❄️
3 aylık ortalama3 °C ❄️
Bahar ortalaması5 °C ❄️
Yaz ortalaması10 °C ❄️
Sonbahar ortalaması7 °C ❄️
Kış ortalaması3 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.