Gine seyahat rehberi

harita yükleniyor..

GineGine

🖥️ E-vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Gine hakkında merak edilenler

Gine (İngilizce ismi: Guinea), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 246 bin km²dir ve %25,2 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 13 milyondur.

📄 Gine seyahati için vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Gine seyahat öncesinde (maksimum 90 gün) elektronik vize başvurusu yapması gerekmektedir.

🦠 Gine seyahat kısıtlaması uyguluyor mu? Son vaka sayısı ne kadar?

Gine'ye varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşünde için karantina bilgisi yoktur. Detaylı kısıtlama bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

🏷️ Gine gezisinden ne beklenmeli?

Gine gezisi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

🏠 Öne çıkan şehirleri hangileridir?

Gine'nin başkenti Konakri olmakla birlikte öne çıkan şehirleri sırasıyla şu şekildedir

💬 Hangi diller konuşulur?

Gine'de Fulah, Fransızca konuşulmaktadır.

💰 Hangi para birimleri kullanılır?

Gine'de Gine Frangı kullanılır.
1 Gine Frangı 0 TL'dir.

📈 Ekonomik durumu nasıldır?

2021 yılı verilerine göre Gine'nin gayrisafi milli hasılası (GSMH) 13,6 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-2,3 düşüşle 1010 dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %12,6 olarak belirlenmiştir.

💵 Nakit para taşımam gerekiyor mu?

Gine'de kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 334 bankamatik bulunmaktadır.

💻 Internet hızlı mı?

Sabit internet Gine genelinde 5.22 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.24 / 10)

☀️ Hava durumu nasıl?

Gine'de yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 26 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Ağustos, Eylül ve Ekim) ortalaması ise ☀️ 25 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi ise 🔥 25 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama26 °C 🔥
3 aylık ortalama25 °C ☀️
Bahar ortalaması28 °C 🔥
Yaz ortalaması25 °C 🔥
Sonbahar ortalaması25 °C 🔥
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

🧳 Gine'ye yılda ne kadar turist gelmektedir?

Elimizdeki son verilere göre 2017 yılında Gine'ye 99 bin turist gelmiştir. Turizm sektörü 2019 yılında ülke ekonomisine 10,4 milyon dolar ile %0,3 katkı sağlamıştır.

🏢 Gine'de Türk konsolosluğu var mı?

Türkiye Cumhuriyeti'nin Gine'de toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

🦠 Gine COVID-19 seyahat kısıtlamaları

Bu sayfada Gine için güncel COVID-19 kuralları gösterilmektedir ancak lütfen rezervasyon yapmadan önce yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

Son güncelleme: yaklaşık 3 saat önce.
Malasef Gine için seyahat kısıtlamaları verisine sahip değiliz.

📃 Gine hakkında

Gine ya da resmî adı ile Gine Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Senegal, Mali, Fildişi Sahili, Liberya, Sierra Leone ve Gine-Bissau oluşturmakta olup, ülkenin batısında Atlas Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Conakry'dir.

Fransa'nın sömürgesi olarak kurulan Gine, bağımsızlığını 1958'de kazandı. Bağımsızlığından sonra uzun yıllar boyunca askeri cuntalar ve otoriter rejimlerin yönettiği Gine'nin ilk demokratik yollarla seçilen cumhurbaşkanı Alpha Condé, 2010 yılında seçildi. 9 Eylül 2021'de Condé, bir askeri darbe sonucunda koltuğundan indirildi.

📹 Gine seyahat videoları

  • ''Journey To Dreams'' Episode 7 (Guinea)

    ''Journey To Dreams'' Episode 7 (Guinea)

    Hasan Soylemez Nisan 2018

Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.