vizesizgezi.com

Guatemala seyahat rehberi

GuatemalaGuatemala, Guatemala

Hakkında

Guatemala (İng: Guatemala City, orjinal: Guatemala City), Kuzey Amerika kıtasında yer alır, başkenttir ve 1 milyon nüfusla en büyük şehirdir.
Guatemala Cumhuriyeti, kısaca Guatemala (İspanyolca: República de Guatemala), Orta Amerika'da Kıstas bölgesinde bir ülkedir. Kuzeyde Meksika, doğuda Belize ve Honduras, güneyde ise El Salvador'la komşudur.

Ayrıca doğuda Karayip Denizi'ne, batıda Büyük Okyanus'a kıyısı vardır. Başkenti Guatemala'dır. 372 Havalimanı bulunmaktadır. (2010)

🗺️ Guatemala

Guatemala hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Guatemala seyahatlerinde (maksimum 90 gün) vize gerekmiyor.

💬 Konuşulan diller

İspanyolca konuşulur.

💵 Para birimleri

Guatemala Quetzalı [1 GTQ = 3,995 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %6.586933136] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 6,1 bin bankamatik bulunmaktadır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.