vizesizgezi.com

İzlanda seyahat rehberi

İzlandaİzlanda

📝 Vize başvurusu gerekli✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

İzlanda (İng: Iceland), Avrupa kıtasının Kuzey Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 101 bin km²dir ve %0,5 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 372 bindir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının İzlanda seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 55.9 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

İzlanda için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İzlandaca konuşulur.

💵 Para birimleri

İzlanda Kronu [1 ISK = 0,13 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 2,2 milyon turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 3,1 milyar dolar ile %25,6 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 2 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Eylül, Ekim ve Kasım) ortalaması ise ❄️ 2 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi ise ❄️ 2 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama2 °C ❄️
3 aylık ortalama2 °C ❄️
Bahar ortalaması0 °C ❄️
Yaz ortalaması8 °C ❄️
Sonbahar ortalaması2 °C ❄️
Kış ortalaması-2 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.