vizesizgezi.com

Küba seyahat rehberi

KübaKüba

📝 Vize başvurusu gerekli✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Küba (İng: Cuba), Kuzey Amerika kıtasının Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 104 bin km²dir ve %31,2 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 11 milyondur. %77,3 şehirlerde, %22,7 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Küba seyahatlerinde (maksimum 30 gün) vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 1.1 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Küba için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İspanyolca konuşulur.

💵 Para birimleri

Küba Pesosu [1 CUP = 0,71 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 4,3 milyon turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 5.61 Mbps ile 🐌yavaş. Sabit internet, 1.91 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.33 / 10)

Sabit Internet (0.08 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 25 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise ☀️ 24 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 23 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama25 °C 🔥
3 aylık ortalama24 °C ☀️
Bahar ortalaması25 °C ☀️
Yaz ortalaması27 °C 🔥
Sonbahar ortalaması26 °C 🔥
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2019 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 101 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-0,1 düşüşle, 8,9 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 1 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.