vizesizgezi.com

Kuzey Kore seyahat rehberi

Kuzey KoreKuzey Kore

📝 Vize başvurusu gerekli

Hakkında

Kuzey Kore (İng: North Korea), Asya kıtasının Doğu Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 120 bin km²dir ve %50,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 26 milyondur. %62,6 şehirlerde, %37,4 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Kuzey Kore seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Kuzey Kore için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Korece konuşulur.

💵 Para birimleri

Kuzey Kore Wonu [1 KPW = 0,021 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Kuzey Kore hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 6 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Mart, Nisan ve Mayıs) ortalaması ise ❄️ 6 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ❄️ 6 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama6 °C ❄️
3 aylık ortalama6 °C ❄️
Bahar ortalaması6 °C ❄️
Yaz ortalaması20 °C ☀️
Sonbahar ortalaması8 °C ❄️
Kış ortalaması-10 °C 🧊
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.